Bizi ArayınBizi Arayın...


Ocak Doğalgazdan Tüp Dönüşümü

Ocak Doğalgazdan Tüp Dönüşümü

Önceden doğal gaz ile kullanılan set üstü ocakların tüpe uyumlu hale getirebilmek için yapılan çalışmalara; ocak tüpe dönüşü denir. Fırınlı Ocak, Ocak, Ankastre Ocak, içerisinde yer alan ocak memeleri, biraz daha dar delikli parçalar ile değiştirildikten sonra ocağınızı Tüpte kullanabilirsiniz.

 

Tüpe Dönüşüm İşlemlerinde Dikkat Edilecek Hususlar

Tüple kullanılacak, fırın veya set üstü ocağınızın bağlantısının sağlam bir şekilde yapılması gerekir. Bağlantı borusu sıkıldıktan sonra, gaz kaçağı testi yapılmalıdır. Gaz kaçağı testi yapmak için, bulaşık süngerine bulaşık deterjanı sürülerek köpürtülür. Köpük bağlantı kısımlarına sürülerek test gerçekleştirilir. Daha güvenli bir doğalgaz testi için test makinesi ile test yapılması gerekmektedir. Ayrıca ocak için takılacak tüp memelerinin, cihazınızın markasıyla uyumlu olması gerekir. Ocak alev ayarının da iyi yapılması gerekir. Aksi takdirde fazla yanan ocaklarda tencere ve tavalarda siyahlanma ve alevin boşa yanması durumu ortaya çıkacaktır.

Doğalgaz Tüpe Dönüşümü Nasıl Yapılır?

Set üstü ocak ya da fırınlarda doğalgaz tüpe dönüşümü yapılırken çok dikkatli olunmalıdır. Aksi takdirde bağlantıların kötü yapılması nedeniyle gaz kaçağı gibi riskler ortaya çıkabilecektir. Ocak ya da fırınınızda doğalgaz tüpe dönüşümü için enjektör takımı alınması gerekmektedir. Enjektör takımları, ocağınızın marka ve modeline göre değişiklik göstereceğinden temini sağlanırken bu özellikler servis ya da bayiye belirtilmelidir. Enjektör takımının yanı sıra Tüp hortumu da elde edilmelidir. Bu hortumun sağlamlığından emin olmalı ve bağlantı yapıldıktan sonra ocağa sabitlenmesi için çeşitli bantlar ya da macunlar kullanılmalıdır. Unutulmamalıdır ki tüp konusu şakaya gelmez. Bu nedenle dönüşüm sırasında iyi malzemeler kullanılması ve montajının çok dikkatli yapılması gerekmektedir. Bu yüzden doğalgaz tüp dönüşümlerini mutlaka bir servise yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

 


Tüpe Dönüşüm İletişim Telefonlarımız :

Haftanın her günü ve her saati aralıksız olarak hizmetinizdeyiz...

Telefonlarınızı bekliyoruz!

 

 

Servis Kaydı Bırakın

Hesaplı Teknik Servis

Profesyonel Servis

Acil Teknik Servis

 

Arıza Ürün ve Servis Takip için tıkla..

08:00

20:00

Mesai Saatleri Ofis Numaralarımız
Müşteri Hizmetleri 444 863
Çağrı Merkezi

0 850 433 45 35

Ofis Hattımız  0 232 265 74 70

Servis Hattımız

0 532 111 35 30

ACIL Servis

0 532 634 24 05

Teknik Destek WhatsApp Hattı

0 532 634 24 05

SATIŞ SONRASI DESTEK HATTI

0 232 261 1 444

 


 

 

İzmir il sınırları dışındaki arızalı ürün ve kargo günderileriniz için YURTİÇİ kargo firmasıyla yapılan anlaşmaya göre 250525045 indirimli gönderi kodu ile gönderilerinizi % 60 varan indirim ile tamir maliyetlerinizi daha ekonomik hale getiriyoruz. Türkiyenin teknik servis yüzü olarak gelişen ve büyüyen kadromuzla siz değerli müşterilerimize en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz.