Bizi ArayınBizi Arayın...


Klima Kullanımının Püf Noktaları

Klima Kullanımının Püf Noktaları

Her mevsim ihtiyaç duyulan klima sistemleri, ev ve işyerlerinde önemli birer gereksinim haline gelmiştir. Soğuk günlerde ortam ısıtması ve sıcak günlerde ortam serinletmesi yapan klima sistemleri; kolay kullanımları ve güvenilirliği ile her geçen gün talebin arttığı beyaz eşyalardır. Son yıllarda birçok dev beyaz eşya markası, kombi üretiminde çığır aşan teknolojik yenilikler kullanmaya başladılar. Bu doğrultuda, klima sistemleri daha ekonomik ısıtma seçeneği haline geldi. Hem tasarruf, hem de kolay kullanım sağlayan klimalar ile sizlerde çok sıcak ve soğuk havalardan korunabilirsiniz.

Klima aldıktan sonra, bilinçli bir kullanım ile klima sisteminin ömrünü uzatabilirsiniz. Klima çalışma veriminin düşmemesi adına, düzenli bakımlarını yaptırmalısınız. Bakım olmayan klimalar bakteri ve mikrop üreterek ortamda alerji yapan bir hava oluşturabilirler. Aynı zamanda, koku yapma durumu ve tıkanarak havayı az üfleme sorunları olabilmektedir. Klima içi filtrelerin düzenli temizlenmesi bu durumları önler. 15 günde bir bu filtreleri kendiniz yıkayabilirsiniz. Klima bakımını 6 aylık düzenli aralıklarla yaptırarak, sizler de daha uzun yıllar klimanızı verimli şekilde kullanabilirsiniz.

Klima aldıktan sonra; kullanılacağı odanın hacmi hesaplanmalıdır. Klima odanın en rahat ısıtılacak ve sistemi kurulacak kısmına montelenmelidir. Oda içi pencere, odada bulunan kişi sayısı, güneş alma oranı gibi kriterlerin hesaplanması, daha fazla verim almanızı sağlar. Oda kriterleri hesaplandıktan sonra, odanız için en uygun kapasiteye sahip klima sizleri memnun edecektir. Yazlık ve kışlık bakımlarını yetkili servisine düzenli yaptırın.  Klima çalışırken, kapı ya da cam açmayın. Nemli havalarda nem alma modunda çalıştırmanızı tavsiye ederiz.