Bizi ArayınBizi Arayın...


Led TV Ekran Kararması

TV EKRAN KARARMA ARIZASI VE TAMİRİ


Tüm televizyon markalarında görülebilen tv ekran kararması sorunu müşteri şikayetlerinde çoğunlukla karşımıza çıkmaktadır.


Bu arıza çeşidi gelişen teknolojiyle yeni piyasaya sürülen cihazlarda rastlanmaktadır.Bu tür arızalarda kesinlikle sektöründe uzman teknisyenlerle müdahale edilmelidir.


Çağrı merkezimizi arayarak 7/24 teknik destek ve bilgi alabilirsiniz.Arıza fiyat bilgisi için TIKLAYINIZ.


Led tv ekran kararması ve lcd tv ekran kararması sıklıkla karşımıza çıkan tv model çeşitleri diyebiliriz.


Televizyonlarınızın neden ekran kararma arızası verdiğini ve arıza durumlarında neler yapılması gerektiği hakkında detaylı bilgileri sizlerle paylaşmak isteriz.Tv ekranında kararma gibi bir sorun ile karşı karşıya kaldığınızda yapacağınız birkaç yöntemle sorunun asıl kaynağını öğrenmiş olacağız.


Öncelikle müşterilerimizden isteğimiz daha sağlıklı yorum yapabilmek adına şu soruların en az birine cevap vermeleri gerekmektedir.

-Televizyonda ses var ama görüntü yok

-Tv ekranında kararma var ama görüntü çok az


Eğer bu iki sorun nedeniyle televizyonlarınızın ekran kararması olduğundan eminseniz.Birkaç adımda neden kaynaklandığını ve tamir sürecinden bahsedelim. 

Televizyonda Ses Var Ama Görüntü Yok Sorunu ?


Televizyon ses var ama görüntü yok arızasıyla tv ekranında kararma var ama görüntü çok az nedeni aynı olmakla beraber zaman zaman farklılaşabilmektedir.


İlk önce cihazınızın kumandasının ve uydu alıcısının kablolarını çalışıp çalışmadığını tespit ediniz.Cihazınızda power yeşil ışığı yanıyorsa ve tv ekranında kararma varsa ,televizyonunuzun arızası doğru tespit edilmiştir.


Arızanın nedeni televizyonlarınızın içerisinde bulunan led bar ünitesinin yanmasıyla oluşmaktadır.İstisnai durumlarda arızanın zarar boyutu büyükse ana kart ve işlemci sorunu ortaya çıkabilmektedir.


Bunun nedeni aniden yükselen voltaj akımı veya yedek parçanın ömrünün tamamlamasından kaynaklanmaktadır.Doğru arıza tespiti için cihazınız atölyemizde uzman teknisyenlerimizce sökülmesi gerekmektedir.


Tv ses var görüntü yok arızasıyla sık sık karşılamakta ve müşterilerimizden duymaktayız.Servis kayıtlarımızda genellikle müşterilerimizin tv markaları şikayetlerini sıralarsak şunları söyleyebiliriz.


Samsung tv ses var görüntü yok, lg tv tv ses var görüntü yok, philips tv ses var görüntü yok, toshiba tv ses var görüntü yok, vestel tv ses var görüntü yok, arçelik tv etv ses var görüntü yok, sunny tv ses var görüntü yok, regal tv ses var görüntü yok, axen tv ses var görüntü yok, sharp tv ses var görüntü yok vb.sıraladığımız tv markalarında bu durum sıkça yaşanmaktadır.


Tv Ekran Kararma Tamiri ( Tv Led Değişimi ve Tamiri )

Tv ekran kararma sorunu tv led tamiri ile backlight platformu yanmışsa tv led değişimi ile mümkündür.Tv ekran kararması arızanın tamiri yedek parçanın değişmesiyle mümkün olacaktır.


Tv led değişimi yaptığımız markalar ; samsung ,lg,sharp ,toshiba ,philips , arçelik ,vestel , beko , sunny ,sony,axen,grundig,regal ,panasonic tv led değişimi ve tv led tamiri yapılmaktadır.


Tv ekran kararma ve tv ses var görüntü yok sorunu varsa cihazınızın led ışıklarında veya aydınlatma platformunda arıza oluşmuştur.Tv led tamiri ve tv led değişimi yaparak cihazınız ilk günkü haline dönecektir.


Tv ekran kararma ve tv ses var görüntü yok arızasına nasıl önlem alırsınız.Cihazınızı ani voltaj yükselmesine karşı korumalısınız.Televizyonlarınızı akım koruma prizi ile çalıştırırsanız.Ani elektrik akımlarından korunmuş olur ve cihazınızın kullanım ömrünü uzatmış olursunuz.


Tv led değişim fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.Tv led tamiri ve değişim fiyatları , televizyonunuzun boyutuna göre değişmektedir.


Sektöründe uzman personelimizle 2 iş günü içerisinde birinci kalite yedek parçayla değişim yapmaktayız.Kullandığımız ürünlere 1 yıl parça değişim garantisi vermekteyiz.Sizde böyle bir sorun yaşıyorsanız.