Bizi ArayınBizi Arayın...


Çay Kazanı Tamiri

Çay Kazanı Tamiri Servisi

Çay Kazanı Arızaları

Bir çok parçadan oluşan otomatik çay kazanlarında çeşitli nedenlerle ve çeşitli ekipmanlarda arızalar söz konusu olabilir. Örneğin: Genelde iç haznedeki su seviyesinin kontrol edilmemesinden kaynaklanan rezistans arızası, suyun sıcaklığına göre cihazı açıp kapatan çay kazanı termostat bağlantısı veya termostatın kendisinden kaynaklanan arızalar, şebeke suyunu otomatik olarak çekip kazana dolduran çay kazanı şamandırası ve flatör arızaları, çay kazanı elektrik bağlantı şeması ve panosuyla ilgili arızalar ve benzeri sorunlar kullanıcının müdahalesiyle üstesinden gelinecek arızalar değildir. Bu gibi durumlarda mutlaka çay kazanı teknik servisi çağırmak gerekir. Çünkü, mesela çay kazanı rezistansı tamiri maliyet ve emek dengesi söz konusu edildiğinde anlamlı değildir, bozulan rezistans yenisiyle değiştirilir.

Elektrikli ve doğalgazlı çay kazanlarında gerek elektrik aksamı gerekse gaz düzeneğiyle ilgili arızalar ise çeşitli ölçülerde tehlike içerebilir. Bu yüzden özellikle brülör ve gaz tertibatına kullanıcıların müdahale etmesi tavsiye edilmez. Uzman teknik servis çağrılmalıdır.
Rezistans arızası gibi genel olarak kullanıcı hatasından kaynaklanan sorunların garanti kapsamı dışında kaldığını da unutmayınız.

Çay Kazanı Tamiri Konusunda Kullanıcılar Ne Yapmalı?

“Her tür arıza için çay kazanı servisi çağırmak gerekir mi?” sorusuna yanıtımız “evet” olacak. Çünkü özellikle elektrik ve doğalgaz ya da tüp kullanımı yapan ve karmaşık yapıya sahip olan çay kazanı tamiri teknik bilgi ve uzmanlık isteyen bir konudur.
Bu durumda kullanıcıya düşen görev çay kazanı tamirinden ziyade bilinçli kullanım ve düzenli çay kazanı bakımıdır. Örneğin 6 ayda bir çay kazanı temizliği yapmak, iç kazandaki su seviyesini kontrol etmek sizi arızalardan ve teknik servis ücretlerinden kurtaracaktır. Sadece çay kazanı temizlik talimatına uymak bile sizi çay kazanı delindi veya kireçlendi gibi dertlerden kurtaracaktır.

Hizmet Verdigimiz Bazı Çay Kazanı Markaları.

Meşake Çay Kazanı Tamir Servisi Yedek Parça, Şelale Çay Kazanı Tamir Servis Yedek Parça, Remta Çay Kazanı Tamir Servis Yedek Parça, Silver Çay Kazanı Tamir Servis Yedek Parça, Tiryaki Çay Kazanı Tamir Servis Yedek Parça, Kutlu Çay Kazanı Tamir Servis Yedek Parça.