Bizi ArayınBizi Arayın...


İzmir DEMİRDÖKÜM Kombi Servisi

İzmir Demirdöküm Kombi Servisi

 

       İzmir'de Merkez  Demirdöküm Kombi Servisi olarak Tamir Bakım Montaj Yedek Parça sektöründe hizmet vermekteyiz. İzmir'in bir cok semtine en kısa sürede donanımlı araçlarımızla ve deneyimli Yetkili Servis anlayışıyla hizmetveren Teknisyen Tekniker ve stajyerlerimizle  siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten mutluluk ve memnuniyet duymaktayız YILDIRM TEKNİK  Kurumsal kimliğiyle yıllardır Demirdöküm markalı ürünlere hizmet vermektedir ve vermeye devam edecektir. Bizlerei 0232 256 7 470 nolu telefondan 0532 634 24 05 nolu Cepten yildirimteknik@msn.com  Mail adresimizden info@yildirimteknik.net ten Servis Çağır Canlı Destek Bizlere ulaşabilirsiniz...

  

Demirdöküm Kombi F1 arızası

Kombinin kalorifer tesisatına gönderdiği suda aşırı ısınma olabilir. Tesisat dönüş filtresi tıkalı olabilir. Peteklerin vanaları kapalı olabilir, kombinin pompasında sorun olabilir, çift esanjörlü kombilerde üç yollu vana motoru veya üç yollu vana grubu arızalı olabilir.

Demirdöküm KALİSTO kombinizde, kalorifer tesisatına gönderdiği suyun sıcaklığı, limit dereceye geldiğinde kombinin dijital ekranında F1 arızası yanıp sönmeye başlar.Limit Termostat kombiyi yüksek sıcaklığa karşı bloke etmiş demektir.

Arızanın giderilmesi için kombiyi kapatıp açarak resetleyebilirsiniz.Kombi devreye girecektir.

Bu arıza sık sık tekrarlanıyor ise teknik servisi çağırmalısınız.

 Demirdöküm Kombi F7 arızası 

H2O bilindiği gibi su manasına gelir.

Demirdöküm KALİSTO modelinde dijital ekranda F7 yanıp sönüyor ise kombinin suyu bitti demektir.

Su basıncını yükseltmek için kombinin altındaki siyah su doldurma vanasını açarak manometre 1.5 bara gelene kadar su doldurun. Manometre 1.5 bar basınca geldiğinde su doldurma vanasını kapatın.

Şayet su doldurma vanasını açtınız ama kombinize su girişini göremiyorsunuz.Bu gibi durumlara aşağıdaki arızalar söz konusudur :

İlk olarak su doldurma vanasının su grubunun içinde kalan açma kapama görevi yapan plastik parça kırılmış veya yapışmış olabilir.

Başka bir olasılık su basınç göstergesi arızalı olabilir. Siz suyu açıp dolmasını beklerken gösterge yükselmez ve bir süre sonra emniyet ventilinden su boşaltır.

Diğer bir ihtimal su grubunun içine şebekeden gelen pislikler sayesinde kireç veya kumlar yüzünden tıkanma yapabilir. Bu durum, Avrupa ülkelerinin kullandığı şebeke sularında çok nadir rastlanır fakat ülkemizde şebeke suyunun diğer ülkelerdeki şebeke sularına göre daha çok kirli olduğu göz önünde bulundurulursa normaldir.

Su basıncını 1.5 bara getiremiyorsanız en yakın teknik servisi çağırmalısınız.

 Demirdöküm Kombi F6 Arızası 

Bildiğiniz gibi kombilerimizi uzaktan kumanda , bilgisayar kontrolü , dış ortam ve iç ortamın sıcaklığına göre kumanda cihazlarıyla kontrol edebiliyoruz.

Demirdöküm KALİSTO kombinizde kombiyi dış havanın sıcaklığına göre kullanmak için kombinin ana kartında Dış Hava Sensörü Bağlantı Klemensine kablo aracılığıyla binanızın dış ortamına ( belirli şartlar dahilinde : hava akışı ,rüzgar alma durumu,kuzeye güneye bakma durumu, güneşte veya gölgede kalma durumu gibi…) Dış Hava Sensörünü bağlayabilirsiniz..

Demirdöküm KALİSTO kombinizin dijital ekranında F6 yanıp sönüyorsa, eğer Dış Hava Sensörü bağlıysa Dış Hava Sensörü arızalı , kablo bağlantılarında sorun var veya ana kartta sorun vardır.

Eğer Dış Hava Sensörü bağlı değilse kombinizin ana kartında sorun var demektir.

Demirdöküm KALİSTO F6 arızasının çözümü için en yakın teknik servisi çağırmalısınız.

 Demirdöküm Kombi F5 arızası 

Demirdöküm KALİSTO  (bacalı) modellerinde; bina bacasının çekişinde problemler olduğu zaman kombinin davlumbazında aşırı sıcaklık birikir ve baca termostatının atmasına sebep olur. Bunun sonucunda ise KALİSTO kombinizin digital ekranında F5 arızası yanıp sönmeye başlar.

Demirdöküm KALİSTO (hermetik) modellerde ise baca fanının sargılarında zamanla kısa devreler, rulmanlarında yıpranmalar olur ve olması gereken devirde çalışamaz. Dolayısı ile de hava proses tadına yeterli hava basıncı uygulayamaz. Diğer bir ihtimal baca yerinden çıkmış veya tıkanmış olabilir.

Veya hava proses tadı fandan yeterli basıncı alır ama özelliğini yitirdiğinden dolayı kombiyi çalıştırmaz.

Başka bir olasılık ise elektronik kart fanı devreye sokamıyor olabilir.

Bunların sonucunda ise kombinin ekranında sürekli F5 yanıp söner.

Çözümünde bacayı kontrol edebilirsiniz . Tıkanma veya yerinden çıkma gibi sorunlar yoksa kombiyi açıp kapatarak reset yapınız.

 Demirdöküm Kombi F4 arızası 

Kombilerin her yıl bakıma girmesi gerektiğini unutmamalıyız.. Bakımsızlıktan dolayı sık sık meydana gelen arıza Ateşleme ve İyanizasyon arızasıdır.

Bir kombi uzun zaman kullanılmadığında Brülörün içine veya Enjektör (meme) kitinin  içine örümcek ağ yapabilir. Hemde bu örümcek ağı iyanizasyon elektrodunun bulunduğu gaz bölmesine denk gelmiş ise ortaya inanması zor ama kesinlikle olabilecek bir arıza çıkar.Örümcek ağından dolayı gaz geçişi olmaz ve bunun sonucu yanma gerçekleşmez. Veya gaz hattında hava birikebilir. Bu durumda da ateşleme yapmayabilir.

Uzun zaman bakıma girmemiş bir kombinin yanma odası, ateşleme elektrodları veiyanizasyon (alevi tutma) elektrodu kurumdan dolayı işlevini yitirmiş hale gelir.Ateşleme elektrodu ateşlemeyi yapamaz, gaz birikmesi sonucu patlamalı yanmalar olabilir. Veya ateşlme olduktan sonra İyanizasyon Elektrodu alevi hissedemeyip karta bilgi veremez, dolayısıyla arıza meydana gelebilir.

Demirdöküm KALİSTO modelinde dijital ekranda F4 arızası yanıp söndüğünde ateşlemede veya iyanizasyonda problem var demektir. Veya gaz beslemesinde,yani gaz valfında veya gaz hortumunda problemler olabilir.

Reset yapmak için kombinizi açıp kapatmalısınız. Arıza düzelebilir fakat bir süre sonra tekrar meydana gelebilir.